220306-logo_hires


🏢 ul. Szkolna 13, 64-100 Lasocice
☎ +48 655-338-119
✉ zslasocice@interia.pl

Projekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne

Uczniowie klasy 4. i 5. w tym roku szkolnym od listopada do maja uczestniczyli w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Celem projektu było zdobywanie wiedzy programistycznej oraz ważnych kompetencji społecznych. Na początku zajmowaliśmy się „kodowaniem na dywanie” z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Następnie podczas zajęć uczniowie w grupach budowali różne modele, wykorzystując zestawy LEGO Education SPIKE, korzystali z aplikacji edukacyjnych na tabletach oraz zdobywali Kosmos ze Scottie Go! Dodatkowo przygotowali projekt uczniowski. Nasza grupa projektowa wybrała temat „Psie smutki” i opowiedziała o losach dwóch piesków, które trafiły do schroniska. W ramach projektu uczniowie pojechali na wycieczkę do HistoryLand w Poznaniu, by poznać historię Polski zbudowaną z klocków LEGO.