Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. Tradycją w naszej szkole stały się coroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu wraz z Polskim Centrum Programu Safer Internet. W tym roku mieliśmy okazję obejrzeć lekcję pokazową pt. „Fake czy fakt?”, którą współprowadził minister cyfryzacji z ekspertką NASK. Dotyczyła ona zagadnienia dezinformacji w sieci. Tematyka bezpieczeństwa w sieci została zrealizowana na lekcjach informatyki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do młodszych klas by tam również przybliżyć zagadnienia prezentując edukacyjne kreskówki. Coroczne obchody DBI są okazją do poznawania i przypominania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.