Wycieczka klasy szóstej do Muzeum Pyry i Muzeum Czekolady

Uczniowie klasy szóstej wybrali się do Poznania by poznać historię ziemniaka i dowiedzieć się skąd się wzięła czekolada. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Pyry. Dowiedzieliśmy się skąd i kiedy do nas ziemniak przybył oraz wysłuchaliśmy jego burzliwej historii. Uczestniczyliśmy też w warsztatach, podczas których przygotowaliśmy własną pieczoną pyrę, którą z apetytem skosztowaliśmy. Kolejnym punktem programu było Muzeum Czekolady. Tam przenieśliśmy się w głąb Afryki na plantację drzew kakaowca by poznać historię kakao i czekolady. W muzeum mieliśmy okazję spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad. Każdy uczestnik zrobił własną tabliczkę czekolady, którą zabrał do domu. Po tych wszystkich pysznościach spacerem udaliśmy się na pociąg.