Zuchowy biwak

Gromada Zuchowa Przyjaciele Zwierząt wraz ze Zwinnymi Wiewiórkami z Kąkolewa wybrała się na dwudniowy biwak do Szkoły Podstawowej w Dąbczu. Spotkanie rozpoczęliśmy apelem, na którym druhna Sławka przywitała uczestników oraz zapoznała z programem biwaku. Jako, że tematem naszego biwaku były baśnie i bajki, zuchy przebrały się we wcześniej przygotowane stroje i prezentowały swoich bohaterów. Po prezentacji odbyła się nocna gra terenowa „W krainie Baśni”. Dzieci pracowały w szóstkach, wykonywały zadania o tematyce baśniowej i zdobywały punkty. Po tej przygodzie nastał najważniejszy moment tego spotkania. Zuchy ubrały się w mundury by złożyć uroczystą Obietnicę zuchową. Wcześniej musiały wykonać pewne zadania, które świadczyły o znajomości Prawa Zucha. Po tych wszystkich wrażeniach odpoczywaliśmy w klasie szkolnej na karimatach i w śpiworach. Kolejnego dnia po wspólnym śniadaniu odbyły się zajęcia artystyczne „Nasza Baśń”. Podczas tej aktywności dzieci tworzyły i prezentowały ulubioną postać z baśni. Następnie wykonały książeczkę dla druha Wojtka, którą podziękowały mu za gościnę w szkole. Zosia z naszej gromady, specjalnie na biwak, nauczyła się i zagrała na gitarze, wszystkim dobrze znaną, harcerską piosenkę „Płonie ognisko i szumią knieje”. Całość zakończyliśmy apelem zuchowym.